В центрі Ужгорода будівельники натрапили на підвал 18 століття | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
02 Липня, 20:01
logo-black

В центрі Ужгорода будівельники натрапили на підвал 18 століття

Ірина Яким

Вчора під час будівельних робіт у центрі Ужгорода випадково розкопали старовинний підвал. Археологи таку знахідку називають символічною, бо 2 липня архітектори відзначають своє професійне свято.

Дослідник Олег Олашин припускає, що приміщення може виявитися підвалом броварні 18 століття.

«На таку знахідку натрапили вперше. Під час риття котловану знайшли вхід  до підвалу, що розташований на межі з будівельним майданчиком, але власне підвал розташований під пішохідним тротуаром на вулиці Довженка», – розповідає LMN головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський.

Забудовник – товариство з обмеженою відповідальністю «Укінвестмент» – на цій ділянці задокументував зведення торгово-розважального центру. Дозволи на проведення будівельних робіт отримав ще попередній власник земельної ділянки у 2015-16 роках.

«Тепер керівники будівництва узгоджуватимуть свої дії з археологами. Як варіант – підвал може стати частиною  ТРЦ, – додає Олег Боршовський. – Є версія, що підвал міг належати броварні під назвою Пивний дім. Відомо, що у 1728 році Пивний дім вже існував. Будівля складалась із кількох приміщень, у дворі був колодязь. Протягом XIX століття теперішня вулиця Довженка, на якій розміщувалась будівля, також називалася Пивний дім».

Наразі управління державного архітектурно-будівельного контролю призупинило діяльність на цій ділянці. Будівельники забезпечують укріплення входу, аби він не провалився.  На даний час археологи вивчають історичну цінність підвалу.

  • 0
  • 723
Схожі публікації