«Їду на Великдень додому. Не знаю, чи буде так добре, як тут»: фоторепортаж з Добромильського інтернату – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
27 Квітня, 20:26
logo-black

«Їду на Великдень додому. Не знаю, чи буде так добре, як тут»: фоторепортаж з Добромильського інтернату

 Марія Оринчак

У Добримильській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті навчається 80 учнів. 10 з них – круглі сироти. Майже всі діти тут живуть круглорічно. Хто має батьків – навідується до них хіба на свята.

Діти-сироти перебувають на повному державному забезпечені. Для решти дітей держава виділяє кошти лише на харчування. Всім іншим мають забезпечити їх батьки. Багато з них, як розповів LMN директор закладу Володимир Муль, й самі є випускниками цього закладу. Переважно ніде не працюють, живуть за рахунок соціальних допомог.

 

«Буває таке, що діти хворіють і нема навіть за що купити їм ліки», – каже LMN  нянечка Галина.

 

 

dsc_6294-2
dsc_6287
dsc_6289

Навідуємося у заклад у четвер, 25 квітня, разом з волонтерами ГО «Люди Країни». Ті привезли їм кілька десятків ящиків з одягом, іграшками,  солодощами та пасками на Великдень.

 

dsc_6025
dsc_6074

“Ми в неділю теж будемо Великдень святкувати, – каже 12-річна Наталя. – Зранку усі разом йдемо до церкви, молимось, святимо паску, а потім у їдальні разом снідаємо».

 

14-річному Остапу дістається практично новий класичний костюм.  Хлопець одразу приміряє. Каже, якраз на Пасху собі вдягне, коли поїде додому. А потім і на випускний буде мати.

 

dsc_6213
dsc_6130
dsc_6121
dsc_6116

Найбалакучіша з-поміж дітей – 5-річна Маруся, худенька дівчинка у зеленій туніці в горошок, підстрижена під каре. Розповідає, що живе тут з братиками і сестричками, як і більшість дітей. Їх у сім’ї п’ятеро. Вона наймолодша. Батьки живуть на Турківщині. Минулоріч святкувала Великдень тут, у Добромилі.

 

dsc_6132
dsc_6155

«Чогось не хотіла мама мене минулого року забрати. Не знаю, чого, – розводить руками. – Ну але я і не дуже хотіла їхати. Тут тепло, прибрано, кормлять нас. На Пасху святковий обід був. А цього року мама має забрати нас всіх. Не знаю, чи буде вдома так добре, як тут».

 

Працівники кухні накривають для дітей солодкий стіл з того, що привезли волонтери. За кожним столом по четверо дітей. Спочатку перераховують, скільки є усього цукерок, бананів та тістечок, потім рахують, кому по скільки чого дістанеться. Намагаються поділити все порівну.

 

 

dsc_6225
dsc_6192

До волонтерки підходить 12-річний Олег. Показує на дівчину Олену. Та витирає на кухні столи.

«Вона на рік від мене старша, але я дуже в неї закоханий, – каже на вухо. – Навіть на Великдень додому не хочу їхати, бо ж пару днів її не буду бачити».

 

Зривається з місця, біжить на кухню, бере ганчірку і починає витирати стіл, який прибирає Оленка.

dsc_6186

Фото: Марія Оринчак

  • 0
  • 6477
Схожі публікації