Жителів Закарпаття обурює сепаратистська заява Томаша Шнайдера | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
17 Травня, 16:37

Жителів Закарпаття обурює сепаратистська заява Томаша Шнайдера

 Ірина Яким

Вже третій тиждень жителі Закарпаття активно обговорюють в соцмережах візит очільника угорської ультраправої партії «Йоббік» Томаша Шнайдера. 26 квітня він відвідав закарпатське село Вари Берегівського району.

У відеозверненні у Фейсбуці Шнайдер розповів, що приїхав на запрошення місцевої громади. Мовляв, люди звернулися зі скаргою на радіоактивні відходи із Мужіївського золоторудника, якими засипав дорогу у селі місцевий підприємець. Хоча насправді бізнесмен сам обіцяв вивезти відходи найближчим часом. Та найбільше люди зреагували на слова лідера «Йоббіка» про доцільність надати Закарпаттю автономію. Шнайдер заявив, що добре було б вирішувати найважливіші питання одразу на місці, а не чекати, коли надійде чергове рішення від Києва.

У соцмережах люди досі активно обговорюють цей візит. У місцевих групах у «Фейсбук» – сотні коментарів. LMN проаналізувала їх і зробила висновок, що більшість користувачів мережі негативно оцінюють заяви Шнайдера. Закарпатці звинувачують очільника «Йоббіка» у заклику до сепаратизму.

«В цілісності сила українського народу! Ділять націю на шматки. Досить нам автономних ЛНР, ДНР, Криму!», – пишуть в коментарях.

Нагадаємо, МЗС України оперативно зреагувало на суперечливу заяву угорського політика – сайт «Миротворець» вніс Томаша Шнайдера до бази як особу, що посягає на територіальну цілісність України та розпалює міжнаціональний конфлікт. Деяким членам партії «Йоббік» заборено в`їзд на територію України ще з 2014 року.

  • 0
  • 181
Схожі публікації