Почати знову: історія майстрині макраме з Харкова, яка втекла від війни і відновила свою справу у Львові (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
07 Червня, 13:32
logo-black

Почати знову: історія майстрині макраме з Харкова, яка втекла від війни і відновила свою справу у Львові (ВІДЕО)

32-річна Анна родом із Маріуполя. У 16 років вона переїхала до Харкова на навчання і залишилися тут жити. Згодом почала займатись макраме декором та відкрила власний онлайн-магазин. У перший день повномасштабної війни Анна виїхала із Харкова. Жінка уже понад рік живе у Львові та продовжує займатись власною справою.

Анна розповіла LMN, як вийшла на міжнародний ринок, успішно продає свої роботи і як почала все спочатку у Львові.

Від хобі до успішного бізнесу

Анна провела своє дитинство у Маріуполі. Згодом вона покинула рідну домівку та навчалась на архітектора-реставратора-реконструктора архітектурних об’єктів. Кілька років жінка працювала у дизайні, а потім займалася 3D графікою. Проте, в якийсь момент зрозуміла, що просто «вигоріла» цим, тому, вирішила спробувати себе у макраме.

«Я сама навчалась, у нас ще тоді це не було популярним, тільки починалась. Була велика проблема навіть матеріали знайти. Ходила в «Епіцентр», аби якісь мотузки знайти, але їх було мало. Шукала варіанти, потім замовляла із Китаю, потім в Україні. Почалось із того, що було мало матеріалів та дуже мало інформації. Але був YouTube, де, хоч і іншими мовами, можна було подивитись, щось спробувати. Так я і навчилась»,  – каже Анна.

Спочатку макраме було для жінки як хобі. Пізніше Анна почала активно вести сторінку у соціальній мережі та показувати свої роботи, відтак, люди самі знаходили майстриню та робили замовлення. Згодом вона знайшла магазин українських виробів декору для дому у Житомирі та запропонувала їм свою першу серйозну співпрацю.

Паралельно із цим, до Анни звернулась менеджерка, яка займається продажами на сайті «Itsi» (міжнародний майданчик для продажів). Вона хотіла знайти майстрів, які б займались цією справою. Анна погодилась, відтак, у неї з’явилась ще одна платформа, де вона могла продавати свої вироби.

Майстриня плела вироби вдома, до того ж вона взяла двох помічниць, адже просто не встигала робити всі замовлення самостійно. Згодом долучила ще одну майстриню.

«Я розмістила оголошення і відгукнулись дві дівчинки. Вони почали приходити до мене додому. Тоді я ще відкривала оналайн-магазин матеріалів, через це нічого не встигала. Кілька тижнів вони попрацювали зі мною, і я зрозуміла, що треба шукати офіс. Через місяць ми знайшли приміщення і перейшли працювати туди. Ще дві майстрині працювали з дому»,  – додає жінка.

Крім того, у майстрині з’явилась ідея робити матеріали для макраме самостійно. Вона спробувала працювати із вітчизняними виробниками, проте якість їй не підходила. Згодом знайшла вдалий варіант, щоправда аж в Туреччині. Однак, Анна співпрацює з українськими виробниками, зокрема, із тими, хто займається деревом та металом.

Водночас, дуже часто до жінки звертаються із пропозицією, аби навчитись цій справі або проводити майстер-класи. Анна зізнається, що їй важко це дається, адже їй до вподоби працювати самостійно.

Втеча з Харкова та батьки у Маріуполі

До 24 лютого 2022 року в Анни вже був власний бізнес, активні продажі, в тому числі за кордон, офіс, кілька помічниць, аж раптом розпочалась повномасштабна війна, яка перекреслила всі плани на майбутнє.

«Я почула вибух. Я взагалі неспокійна, тож вже не могла заснути. Мене всю трусило. Я розуміла, що я не з тих, хто може пересидіти, відтак, треба рухатись. Ми з хлопцем пішли до друзів-сусідів та поїхали разом о 10-й годині ранку… Ми не думали, що це буде Львів, просто їхали з Харкова. І вже на шляху обдзвонювали всіх, у кого можна, аби залишитись. Трафік був жахливий, ми зупинились на ночівлю, після якої зрозуміли, що поїдемо у Львів. Тут була квартира моєї сестри з чоловіком. Ми їхали майже два дні», – ділитися жінка.

З матеріалів Анна взяла лише ножиці та одну бабіну. Вона розповідає, що перші місяці провела в телефоні, адже постійно слідкувала за тим, що відбувається. Згодом почала займатися волонтерством – допомагала знаходити та вивозити тварин, а також шукала притулки для них. Проте, до роботи натхнення зовсім не було. До того ж, її батьки залишались у рідному Маріуполі.

Повернення до життя і власної справи

Жінка повернулась до роботи, коли її батьки нарешті змогли виїхати з Маріуполя та приїхали до Львова. Анна хотіла віддячити волонтерці, яка допомогла знайти житло батькам. Відтак сплела їй та її батькам по панно. В той момент вона зрозуміла, що в неї є сили, аби повернутись до власної справи. Тоді вона мала лише міжнародні замовлення, а також від українців, які виїхали за кордон.

 

Проте, з’явились проблеми із матеріалами для виробів. Лише через деякий час помічниця Анна почала їздити в офіс у Харкові та вивозити звідтам речі. Крім того, виникало чимало труднощів із доставкою, тому, людям доводилось чекати майже два місяці.

За словами Анни, поступово українці також почали замовляти вироби. Крім того, зараз вона орендує будинок, адже їй потрібно багато простору для роботи. Наразі майстриня працює майже 7 годин шість разів на тиждень. Із замовленнями їй допомагає мама. Жінка розповідає, що найчастіше люди замовляють панно. І їй самій до вподоби робити саме його, адже вона полюбляє працювати над великими виробами.

Від початку повномасштабної війни жінка ще не їздила до Харкова, адже змогла облаштувати свій бізнес тут, у Львові. Вона каже, що там у не нікого не залишилося і їй буде боляче бачити поруйноване місто.

Ірина Марчук

  • 0
  • 335
Схожі публікації