У Львові відкрили музей автентичного одягу та прикрас зі всієї України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
17 Лютого, 18:00
logo-black

У Львові відкрили музей автентичного одягу та прикрас зі всієї України

Львів завжди славився своєю багатою культурою, і тепер місто може гордитися відкриттям нового музею – Музею приватної колекції Роксоляни Шимчук. Від 19 лютого 2024 року цей витончений музей автентичного одягу та прикрас зі всієї України відчинить свої двері для відвідувачів, запрошуючи всіх на захоплюючу подорож у світ української етнічної краси.

Мова йде про Музей приватної колекції Роксоляни Шимчук – справжнє сховище національного народного мистецтва, де кожен експонат – це окрема сторінка української історії.

Роксоляна Шимчук – жінка, яка віддано закохана в українську культуру, зібрала у своєму серці колекцію, яка стала витонченим вираженням національної спадщини. Її прагнення передати красу і велич минулого через елементи одягу та прикрас є джерелом невичерпного натхнення для кожного відвідувача.

“Моя мрія зробити простір, щоби людина,  яка далека від української етнографії, взагалі далека від українства, прийшла в наш галерей і захопилась естетикою нашого народу,” – розповіла Роксоляна Шимчук.

Етнограф та колекціонерка Роксоляна Шимчук протягом понад 30 років віддавала своє серце та душу збиранню, формуванню та відновленню унікального етноодягу, прикрас та головних уборів. У музеї, який розташований у Львові на вулиці Коперника, 17, відвідувачі зможуть насолоджуватися автентичними строями з різних регіонів України, які відтворюють багатовікові традиції та відданість національному духу.

Експозиція музею розгортається перед відвідувачами як подорож крізь час та простір. За регіональним принципом вона поділена на сегменти, представляючи різні частини України: Гуцульщина, Покуття (Городенківське, Снятинське, Коломийське), Буковина, Поділля, Львівщина, Волинь, Бойківщина, Подніпров’я та Лівобережна Україна.

Збереження та відтворення традицій кожного регіону стали основною місією колекціонерки Роксоляни Шимчук.

«Третина колекції не вмістилась для показу, цілі колекції не вмістились, наприклад, колекція дитячої борщівської вишиванки, колекція розкішних буковинських наміток, колекція рушників полтавських, тощо. Але це дає змогу робити змінні експозиції, це буде інформаційна нагода відвідувати музей». – розповідає Роксоляна Шимчук.

Під час повномасштабного вторгнення, коли багато цінних експонатів приховали чи вивезли, родина Шимчуків вирішила показати світові культурні надбання України. Вирішальною стала стратегічна відвага показати унікальні речі, забезпечивши при цьому їх надійний захист та збереження. Великий внесок у це внесли відомий архітектор Віктор Романинець та художник по металу Мар’ян Шимчук, які спільно з Роксоляною здійснили мрію про створення цього унікального музею.

Музей також використовує сучасні технології для зручності відвідувачів. За підтримки Програми конкурентно-спроможної економіки України від американського фонду USAID у музеї діятимуть аудіогіди чотирма мовами, а етнограф Роксоляна Шимчук особисто розповість про кожен експонат. На першому етапі оцифрування колекції, а в майбутньому – створення інтерактивного веб-сайту для широкої аудиторії. Зала з автентичним одяг розподілена на регіони і під кожним номером, під кожним написом регіону, планують зробити штрих-код, щоби люди з порушенням слуху мали можливість зісканувати і прочитати ці тексти, які відповідно, начитані на аудіо гіди.

“Я переконана, що цю естетику жіночих прикрас треба розвивати і в наших людях і показувати туристам, та всім хто сюди потрапить” – зазначає Роксолана.

Музей Роксоляни Шимчук розкриває двері для всіх, надаючи безкоштовний вхід для соціальних груп населення та військових. Акторські екскурсії будуть проводитися за домовленістю, адже головна мета – зробити культурне надбання доступним та зрозумілим для кожного.

Ціна квитка – 150 грн, для дітей: до 5 років – безкоштовно, 5-12 років – половина вартості. Після тестового періоду, який триватиме два тижні, буде прийняте рішення щодо часу роботи музею, відповідно до напливу відвідувачів. Щомісяця буде можливість вільного відвідування протягом 2 годин.

Олена Пержола 

User Image
Юлія Аронова
  • 0
  • 123
Схожі публікації