Віктор Плоскіна: “Травіата – це як перше кохання” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
07 Жовтня, 11:29

Віктор Плоскіна: “Травіата – це як перше кохання”

Цієї суботи у Львівській національній опері відбудеться особливий показ легендарної опери “Травіата” Дж. Верді. За диригентський пульт було запрошено знаного диригента, заслуженого артиста України Віктора Плоскіну. Цим виступом маестро відзначатиме свій 55-річний ювілей. 

Творча біографія Віктора Плоскіни охоплює понад 50 оперних постановок та концертних програм. Диригент активно співпрацює з провідними оркестрами України та Європи. Впродовж 2000- 2002 рр. був головним диригентом Національного оперного театру Сербії (м. Новий Сад), згодом – диригентом та художнім керівником симфонічних оркестрів Дніпропетровської та Кримської філармоній. У ролі музичного керівника очолював Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка, Київський академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва, був запрошеним диригентом Національної філармонії України, Дніпровської та Одеської філармоній. Неодноразово був запрошений італійськими оперними театрами до постановки опер «Дон Паскуале» Г. Доніцетті в театрі м. Ровіго, балету «Жізель» А. Адана в театрі м. Барі. У вересні 2019 диригував оперою «Макбет» Дж. Верді на Міжнародному музичному фестивалі у м. Пафос (Кіпр).

Напередодні вистави ми поспілкувалися із диригентом про його творчий шлях у Львівській національній опері, плани на майбутнє та “Травіату”, власне прочитання якої він представить публіці вже цієї суботи.

 

Пане Вікторе, Ви не вперше диригуєте виставу у Львівській національній опері. Чим для вас є цей театр і його сцена? 

– Ця сцена для мене дуже важлива, бо на ній я вперше продиригував спектакль в оперній студії Львівської консерваторії. І я досі пам’ятаю свої відчуття – відчуття якоїсь магічної сили. У мене було враження, ніби від ями йдуть надзвичайно чарівні флюїди, які надихали мене протягом усього спектаклю. Ця сцена для мене рідна, і вона моя.

Львівська опера без сумніву нині є оперним театром №1 в Україні. Тому що це театр, який пропонує безліч новацій, має оригінальне бачення, творчу енергію. Театр, який зібрав дуже багато талановитої молод та водночас зміг зберегти позитивні надбання старого театру і вдало об’єднати їх з інноваційними рішеннями. Львівська опера є флагманом, котрий рухається першим. Попутного вітру йому, впевненості та звитяги! 

Останній спектакль, який був поставлений – “Запорожець за Дунаєм”, – перевершив всі мої сподівання. Це просто неймовірно влучна та актуальна вистава, бо театр – це і є актуалізація того, що сьогодні є в суспільстві, політиці, повітрі. Ви зараз задаєте моду на оперу. І це надзвичайно важливо.

Якщо ви згадали оперний театр у суспільному контексті, то, на вашу думку, якими є прогнози розвитку оперного театру та оперного мистецтва загалом в умовах повномасштабної війни?

– Я не думаю, що треба говорити про оперний театр саме в контексті війни, бо і до неї було багато проблем у цій царині. Проблеми були з різних причин. Все залежить від кадрових рішень, від того, хто очолює театр і яку формує команду. Якщо вони були вірними – театр рухається і розвивається. І це стосується не лише оперних, але й усіх  театрів загалом. 

Чому саме “Травіата”? Яке місце посідає ця опера у вашій творчій біографії?

– Травіата – це як перше кохання, перша зустріч з найкрасивішим, як перший поцілунок. Я вкрай рідко диригую “Травіату” і роблю це навмисне, щоб не перенасичуватися цим твором. Вважаю, що це один з найкращих творів взагалі у мистецтві, не лише в музиці. Верді – батько опери та людина, яка підняла оперу на надзвичайний щабель, і ніхто не зміг до нього дотягнутися. 

Якщо говорити про творчі плани на майбутнє, то якою ще оперою Ви б хотіли продиригувати у Львівській опері?

– Дуже хотілося б “Кармен” Жоржа Бізе, бо я колись диригував її ще зовсім юним. Я тоді був дуже запальний і не надто добре відчував час. Думаю, що зараз би відчув цю оперу зовсім інакше.

Маестро Плоскіна запрошує львів`ян переглянути зворушливу історію приреченого кохання і разом з ним насолодитися неперевершеною музикою Джузеппе Верді: 

– Дорогі львів’яни, шановні гості міста, поціновувачі музики. У суботу, о 18 годині, у Львівській національній опері запрошую Вас на “Травіату”. Цієї вистави ви ніколи не забудете, обов’язково приходьте! Буду дуже радий вам! 

 

Розмовляла Аліна Плахтієнко

 

  • 0
  • 460
Схожі публікації